Jaké zvolit čerpadlo na AdBlue

Jste-li uživateli AdBlue, tak jistě víte, že se jedná o agresivní kapalinu, která na vzduchu krystaluje. Na to je třeba myslet i při výběru čerpadla. S obyčejným zařízením tu pohoříte, AdBlue vyžaduje speciální přístroj vyrobený z materiálů, které mu odolají.

Při výběru čerpadla na AdBlue byste měli myslet na to, že pokud zvolíte nevhodný výrobek, velmi brzy vám odejde. Proto je třeba se porozhlédnout po čerpadlech určených přímo pro manipulaci s AdBlue. Další výběr se pak bude řídit podle vašich konkrétních potřeb a požadavků.

Jaké zvolit čerpadlo na AdBlue

Ruční čerpadla na AdBlue

Ruční pumpy na AdBlue ocení hlavně ti, kteří potřebují čerpat močovinu jednou za čas. Typicky se jedná hlavně o soukromé osoby, které mají auto využívající Adblue a nechtějí z nějakého důvodu doplňovat tuto tekutinu ze stojanů na čerpacích stanicích. Ruční čerpadla mohou využívat i firmy s menším vozovou flotilou, kterým by se pořízení elektrického modelu nevyplatilo.

Ruční čerpadla se dělí podle způsobu, kterým fungují, na rotační a pístová. Tato zařízení jednoduše připevníte na sud nebo IBC kontejner (musíte dát samozřejmě pozor na to, abyste zvolili správný závit) a můžete močovinu čerpat.

Elektrická čerpadla na AdBlue

V případě, že potřebujete zajistit větší počet výdejů AdBlue nebo si chcete ušetřit námahu, je pro vás ideálním řešením elektrická pumpa. Vybírat můžete z čerpadel napájených 220 V, která jsou vhodná pro umístění v garáži nebo servisu. Druhou variantou jsou pumpy na 12/24 V. Ty můžete vozit s sebou například v servisních vozech nebo při dalších příležitostech, kdy je potřeba mobilita.

Membránová čerpadla na AdBlue

Membránová čerpadla na AdBlue mají jednu nespornou výhodu. Díky tomu, že močovina tlačí na membránu a nedochází k jejímu styku s dalšími částmi pumpy, prodlužuje její životnost. Komponenty odstředivých a zubových čerpadel, u kterých jsou membrány využívané, jsou často poměrně drahé a tak vám mohou ušetřit řadu výdajů.