Jak čerpat AdBlue ze sudu nebo IBC kontejneru

Když vám dojde AdBlue v nádrži vozu, budete mít problém. Auto jednoduše nenastartuje. Proto je třeba ho pravidelně doplňovat. Dotankovat ho můžete ze speciálního stojanu na čerpací stanici nebo z vlastního sudu, případně IBC kontejneru.

Při čerpání močoviny byste měli být opravdu obezřetní. AdBlue je agresivní tekutina, která když ukápne, dokáže napáchat nemalé škody. Obzvlášť když máte otvor nádrže v kufru svého vozu je třeba dávat si pozor.

Jak čerpat AdBlue ze sudu nebo IBC kontejneru

Pokud čerpáte AdBlue z vlastního sudu nebo IBC kontejneru, jistě se vám vyplatí pořízení vlastní výdejní sady. Ta vám zaručí snazší a bezpečnější manipulaci s kapalinou. V naší nabídce najdete kompletní sady, které zajistí, že při výdeji zamezíte znečištění okolí. Stačí si jen vybrat tu pravou, která bude splňovat vaše požadavky.

K čerpání AdBlue můžete využít výdejní box se stojanem. Ten vám usnadní práci v dílně nebo prostorách vaší firmy. Řidiči k němu jednoduše přijedou a doplní potřebný objem kapaliny. Druhou možností jsou mobilní plničky. Ty je, z logiky věci, možné připojit pouze k sudům, které jsou pro převozy vhodnější.

Volit pak můžete také mezi čerpadly, které sají ze dna sudu a těmi, která sají kapalinu z hladiny. Každá ze zmíněných možností má své výhody a nevýhody, proto je třeba pečlivě volit řešení, které je pro vás nejvýhodnější.